Manicure, czyli naturalny zabieg dla paznokci

reka z manicure

Zastanawiałaś się, co dokładnie znaczy pojęcie Manicure? Kiedy i jak się go wykonuje? Jakie są jego rodzaje?. W tym artykule przedstawię Ci kilka cennych informacji dotyczących Manicure. Najprościej mówiąc Manicure to przyjemny i odprężający zabieg, któremu poddawane są paznokcie u rąk. Celem jest odżywienie i rozjaśnienie płytki paznokcia, oraz uelastycznienie skórki. Zabieg polega nie tylko na malowaniu, ale także na wyrównywaniu płytki paznokcia i skórek. Jeśli chcesz, aby Twoje dłonie były zawsze zadbane i eleganckie zapraszam Cie do czytania dalszej części..

[wp_ad_camp_2]

Manicure jest to zabieg, z którego powinna skorzystać każda kobieta. Ważne jest dbanie o wygląd dłoni, ponieważ są one naszą wizytówką. Tak naprawdę to wygląd i stan dłoni zdradza wiek kobiety. Im bardziej zaniedbane dłonie bardziej kobieta wygląda na starszą. Mam nadzieję, że tym artykułem zachęcę Panie do korzystania z naturalnych zabiegów. Zapraszam do czytania dalej…

Rodzaje Manicure

1. Manicure biologiczny– jest to zabieg, który odbywa się bez użycia przedmiotów metalowych tj. cążki, aby uniknąć infekcji macierzy paznokcia. Na skórki paznokcia nakładamy preparat zmiękczający, a następnie je odpychamy za pomocą patyczka różanego. Pozostała kolejność wykonywanych czynności jest taka sama, jak podane wyżej.

2. Manicure mechaniczny– w przeciwieństwie do manicure biologicznego, skórki usuwa się przy użyciu metalowych przedmiotów tj. cążki, bądź przygotowuje się płytkę za pomocą frezarki. Uwaga! Wycinanie skórek sprawia, że odrastają one dużo szybciej.

3. Manicure Spa– celem tego zabiegu jest nawilżenie oraz regeneracja. Nadaje on miękkość oraz elastyczność dłoniom. Manicure Spa różni się od pozostałych form Manicure tym, że zabieg rozpoczyna się od kąpieli nawilżającej, która zmiękcza, odświeża i regeneruje skórę. Manicure Spa jest jedną z najbardziej relaksujących form spędzania czasu. Polecany jest kobietom, które prowadzą stresujący tryb życia.

4. Japoński manicure– Doskonale poprawia krążenie krwi. Zabieg ten polega na wmasowaniu pasty oraz na położeniu pudru na płytkę paznokcia. Zabieg trwa około pół godziny. Celem jest nabłyszczenie płytki paznokcia oraz nadanie odcieniu w kolorze perły o delikatnym połysku. Idealny na paznokcie kruche i łamliwe Japoński manicure, jest bogaty w substancje odżywcze m.in. keratynę, witaminę A, E. Dla Pań, które chcą przez cały czas mieć efekt świeżych paznokci polecane jest powtarzanie zabiegu, co około 2-3 tygodnie. Zapobiega rozdwajaniu oraz łamaniu się płytki, a także dodaje sprężystości, elastyczności i jedwabnego połysku.

Poczytaj również:  Jedwabne paznokcie czyli Fiberglass

Pasta-zawiera cenne dla paznokcia składniki odżywcze, oraz witaminy. Wzmacnia paznokcie.

Polerka z jelonka zielona-ułatwia wtarcie pasty w paznokcie.

Polerka z jelonka różowa– ułatwia wtarcie pudru w paznokcie.

Puder– jego celem jest utrwalenie efektu pasty.

Etapy wykonywania Manicure

 1. Dezynfekujemy ręce własne i klientki.
 2. Nadajemy odpowiedni kształt i długość naturalnej płytce.
 3. Nakładamy płyn zmiękczający na okolice skórki.
 4. Patyczkiem, ruchem okrężnym odpychamy skórki.
 5. Nakładamy peeling, wykonujemy masaż dłoni.
 6. Kładziemy balsam odżywczy i kolejny raz wykonujemy masaż.
 7. Odtłuszczamy płytkę paznokcia alkoholem.
 8. Nakładamy bazę odżywczą pod lakier.
 9. Malujemy dwie warstwy lakieru kolorowego.
 10. Nakładamy top coat wysuszająco-nabłyszczający.
 11. Na okolicę skórek nakładamy oliwkę.

Przeciwskazania do wykonywania Manicure

1. Grzybica paznokci– zaczyna się zawsze od wolnego brzegu paznokcia i rozwija się w kierunku macierzy. Powstaje kieszeń, pomiędzy płytką paznokcia, a łożyskiem. Kieszeń jest zabarwiona w kolorze żółto -zielono- brunatnym.

2. Zielenica paznokcia– widoczne zmiany na płytce paznokcia w kolorze żółto-zielono-brunatnym. Występują zawsze pomiędzy płytką paznokcia, a produktem do ich przedłużania. Choroba ta jest możliwa tylko pod paznokciem przedłużonym. Powstaje w skutek zapowietrzenia płytki paznokcia i nieprawidłowego wykonania zabiegu przedłużania paznokci.

3. Drożdżyca– zaczyna się od wału około paznokciowego. Wał jest poczerwieniony, napuchnięty. Przy ucisku wydziela się treść ropna.

Zalety Manicure

 • Zabieg ten wyrównuje wszelkie niedoskonałości płytki paznokcia i sprawia, że staje się ona gładka i jedwabista.
 • Nasze paznokcie zyskują pożądany kształt i wygląd.
 • Usunięte skórki sprawiają, że nasze dłonie wyglądają na zadbane i eleganckie.
 • Stosowane podczas Manicure odżywki dostarczają paznokciom substancji odżywczych oraz witamin, przez co stają się one zdrowsze.
 • Nasze paznokcie mogą być nie tylko zadbane, ale także pomalowane naszym ulubionym kolorem.