Zabiegi parafinowe na dłonie

dlonie w parafinie Najkrócej mówiąc parafina jest to mieszanina alkanów wydzielana z ropy naftowej, smoły i węgla brunatnego. Temperatura wrzenia parafiny wynosi 350 °C. Kolor waha się od białego do żółtego, w zależności od rafinacji. Parafina stosowana jest do wyrobu świec, past połyskowych, izolacji, ale także istnieje wiele uzdrowisk oraz salonów kosmetycznych, które oferują zabiegi parafinowe w celach naprawy dłoni. Poniżej prezentuje więcej ciekawostek dotyczących Parafiny…

 

[wp_ad_camp_2]

Parafina

Parafina jest bezbarwną i bezwonną oleistą substancją, którą uzyskuje się z rafinacji mineralnej ropy naftowej. Substancja ta nie powoduje działań niepożądanych, nie jest toksyczna i nie niszczy skóry. Temperatura topnienia parafiny jest niska, dlatego też posmarowane woskiem dłonie nie będą poparzone i nie wystąpią bąble. Parafina ma wysoką pojemność cieplną może wchłonąć duże nakłady ciepła oraz zatrzymać je wewnątrz. Proces ten otwiera pory i poprawia krążenie, przynosi ulgę osobom z reumatyzmem oraz działa relaksująco.

Parafina ciekła zastosowanie

 • Tworzenie świec.
 • Ochrona żywności np. galaretki, sery.
 • Ochronna powłoka na słodycze.
 • Naprawa i łagodzenie bólu mięśni i stawów.
 • Świecowanie uszu.
 • Kosmetyka – nawilżanie suchych i spierzchniętych dłoni, kolan oraz innych suchych obszarów ciała.
 • Lampy i latarnie świecą olejem parafinowym.
 • Parafina znana jest także, jako nafta i jest spalana, jako paliwo do samolotów i rakiet.
 • Olej parafinowy stosuje się także w niektórych formach rozrywki np. pokazy tańca z ogniem.
 • Parafina jest podstawowym składnikiem gumy do żucia.
 • Parafina posiada właściwości izolacyjne, dlatego stosowana jest w elektryce i elektronice.
 • Produkcja opon, farb, lakierów – tutaj także występuje parafina.
 • Parafina występuje także w emulsjach, pastach, kremach, pomadkach do ust. W farmacji stosowana jako powłoka ochronna na leki.
 • Parafina ma zastosowanie jako folia ochronna na masło, która stanowi dodatkową barierę, a ta chroni produkt.
 • Dawniej łączono parafinę z wodą, a mieszanka ta odstraszała komary i owady.

Parafina w kosmetyce

Parafina ma wiele zalet, pomaga obniżyć ból ciała, rozluźnia zmęczone mięśnie, nawilża skórę, dzięki czemu staje się ona miękka i gładka. Zabiegi parafinowe modne są szczególnie w okresie jesienno-zimowym, ponieważ wtedy nasze dłonie są narażane na działanie zimnych czynników atmosferycznych. Parafina pomaga pozbyć się pęknięć skóry a zarazem ją nawilża. Aby uzyskać pożądane efekty i mieć delikatne oraz nawilżone dłonie należy stosować zabieg, co najmniej raz w tygodniu.

Występuje także parafina w sprayu – za pomocą specjalnego atomizera możemy nałożyć parafinę w miejscach do tej pory trudno dostępnych, przy stosowaniu tradycyjnych parafiniarek np. twarz i dekolt. Zaletą tej techniki jest także to, że oszczędzamy produkt.

Parafina Facial Treatment – zabieg ten jest nieco inny niż znany nam zabieg parafinowy na dłonie. Tutaj twarz pokrywamy gazami, następnie ciepłą i stopioną parafinkę stopniowo nakładamy na cały obszar twarzy i szyi. Delikatnie masujemy za pomocą szczoteczki i pozostawiamy na 20 minut. Gdy parafina zostaje schłodzona następuje proces oczyszczenia i nawilżania. Następnie delikatnie zdejmujemy maskę i oczyszczamy skórę. Od tej pory nasza skóra wygląda młodo i delikatnie.

Zabieg parafinowy

Leczenie Parafiną znane jest od czasów starożytnych, już wtedy odkryto, właściwości lecznicze parafiny. Terapie parafinowe, są najlepszym sposobem na przyspieszenie gojenia, łagodzenia bólów mięśni, stawów, urazów sportowych. Zabiegi parafinowe na dłonie polecane są głównie osobom, których skóra dłoni jest zbyt sucha. Celem jest odmłodzenie oraz nawilżenie dłoni. Zaletą zabiegów parafinowych jest to, że oprócz leczenia działają one także relaksująco oraz odprężająco. Terapię parafinową możemy sami stosować w domu, ponieważ parafina nie jest zbytnio droga, ewentualnie możemy skorzystać z takiego zabiegu u kosmetyczki. Jeśli chcesz, aby Twoja skóra była gładka, miękka i delikatna to zastosuj terapie parafinowe, pozwolą Ci one odbudować i uelastycznić Twoją skórę. Poniżej przedstawiam proces wykonywania zabiegu parafinowego, który będziesz mogła wykonać sama.

Etapy wykonywania zabiegu parafinowego

 1. Dezynfekujemy ręce tak, aby nie było żadnych bakterii.
 2. Aby usunąć martwy i stary naskórek stosujemy peeling. Pokrywamy nim dłonie a następnie wykonujemy masaż od koniuszków palców w stronę serca. Powtarzając czynność kilkukrotnie tak, aby produkt dokładnie się rozprowadził na powierzchni. Peelingujemy ręce w celu ich wygładzenia.
 3. Na dłonie nakładamy emulsję pielęgnacyjną w celu nawilżenia skóry.
 4. Rozgrzewamy parafiniarkę – (urządzenie, które sprawia, że parafina się rozpuszcza, do temperatury 125 °C). Jeżeli nie mamy parafiniarki taką czynność możemy wykonać poprzez wlanie do naczynia gorącej wody i wstawieniu na wierzch miski, w której będzie znajdował się wosk.
 5. Gdy wosk jest rozgrzany i ciekły zanurzamy w nim dłonie a następnie wyjmujemy i odczekujemy chwilę tak, aby wysechł. Czynność ponawiamy kilkakrotnie w celu utworzenia na dłoniach grubszej warstwy wosku.
 6. Na dłonie zakładamy plastikowe rękawiczki, które zatrzymają wytworzone ciepło na dłużej w naszych dłoniach, przez co lepiej się one nawilżą.
 7. Dodatkowo zakładamy bawełniane rękawiczki, które ocieplą nasze dłonie. Pomaga to w leczeniu bólów reumatycznych, a także poprawia krążenie krwi. Pozostawiamy na 20 minut.
Poczytaj również:  Zimne dłonie - przyczyny

Aby uzyskać pożądane efekty i mieć delikatne dłonie czynność należy powtarzać przynajmniej raz w tygodniu.

zbiag parafinowy

Zabiegi parafinowe – przeciwwskazania.

 • Egzema – jest to choroba, która ma charakter alergiczny, jej przyczyny mogą być genetyczne, odpornościowe, środowiskowe. Występuje u 1/10 osób. Główne jej objawy to swędzenie i pieczenie skóry, a podrażnianie jej podczas drapania może poprowadzić do powstawania bąbli, które z czasem staną się suche. Egzema powoduje zmiany skórne najczęściej w okolicach łokci, kolan, nadgarstków.
 • Zapalenie skóry, poparzeniagłównymi objawami jest zaczerwienienie, pieczenie skóry oraz skłonność do zakażeń bakteryjnych. Parafina swoim ciepłem, mogłaby dodatkowo podrażnić skórę, co powodowałoby dodatkowy ból.
 • Wysypki skórne – najczęściej są to czerwone, swędzące grudki, które mogą pojawić się w dowolnym miejscu na ciele. Stosowanie parafiny nie jest tu zalecane, ponieważ zabieg mógłby pogłębić chorobę, dlatego, że wysypka pod powłoką parafinową nie miałaby dostępu do powietrza, co prowadziłoby do rozwoju bakterii.
 • Choroby skóry – chorób tych jest naprawdę wiele, dlatego samo ich występowanie nie pozwala nam na korzystanie z zabiegów parafinowych, ponieważ mogą one poszerzyć spektrum działania choroby. Podczas choroby należy szczególnie dbać o dłonie pod nadzorem lekarza dermatologa.
 • Alergia – uczulenie, nadwrażliwość na składniki parafiny.

Wykonywanie zabiegu parafinowego przy chorobach paznokci nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może to poprowadzić do poszerzenia spektrum działania choroby. Przyczyn chorób paznokci jest wiele np. nadmierne uciski paznokci, bakterie, niedobór witamin. Jeżeli chcesz przeczytać na temat chorób paznokci, objawów oraz sposobów leczenia zapraszam do przeczytaniu artykułu o chorobach paznokci –  jako tekst do kliknięcia Choroby paznokci.

Parafina do uszu

Woskowina w uszach jest produkowana przez gruczoły w kanale słuchowym, zaś jego zadaniem jest nawilżanie i ochrona kanału. Badania wykazały, że woskowina ma właściwości antybakteryjne i działa przeciwgrzybiczno. Przeważnie woskowina jest produkowana w małych ilościach i sama, naturalnie wyłania się z ucha. Jeżeli zauważymy, że wosk w uchu wytwarzany jest w większych ilościach niż powinien i wycieka, zaleca się zwrócić uwagę, ponieważ może to być powodem zablokowania ucha prowadzącym do pieczenia, świądu a niekiedy utraty słuchu.

Dla osób, które odczuwają potrzebę częstego mycia uszu zaleca się wykorzystanie wody morskiej lub oliwy z oliwek w celu usunięcia woskowiny. Zabiegi te powinno się stosować tylko wtedy, gdy mamy pewność, że nasze błony bębenkowe są zdrowe. Nie powinno się czyścić uszu za pomocą palca, a jedynie przeznaczonymi w tym celu patyczkami kosmetycznymi.

Świecowanie uszu – Jest to proces, w którym jeden koniec świecy umieszczamy pionowo w kanale słuchowym, zaś drugi koniec świecy zapalamy i zostawiamy na kilka minut. Cała sesja trwa około 45 minut. W czasie jej trwania możemy zastosować po dwie świece do każdego ucha. Zabieg ten pozwala wyodrębnić zanieczyszczenia oraz woskowinę uszną. Po zakończeniu świecowania zanieczyszczenia z ucha znajdują się na krańcowej części świecy. Jest to dosyć skomplikowany proces, dlatego lepiej jest udać się do specjalisty, ponieważ wtedy mamy pewność, że usługa będzie wykonana prawidłowo.

Świece parafinowe są znane od czasów starożytnych. Służą do czyszczenia uszu – inaczej nazwane świecowaniem uszu. Wykonane są zazwyczaj z bawełny lub lnu i pokryte olejem parafinowym, lub woskiem pszczelim. Poprawiają nasze zdrowie, szczególnie pomagają w leczeniu bólów głowy, zatok, uszu.

Świecowanie uszu

Parafina cena

Na naszym rynku jest dosyć spora konkurencja i pojawia się coraz więcej nowych produktów. Wybór jest duży a ceny parafiny wahają się w zależności od tego, gdzie kupujemy produkty. Parafiny różnią się między sobą jakością, dlatego niekiedy lepiej jest kupić droższy, ale pewny produkt. Parafiny kosmetyczne mają różne kolory oraz zapachy owocowe np.: melonowe, pomarańczowe, brzoskwiniowe, wiśniowe, różane. To tylko kilka z nich, a jest ich na prawdę wiele.

 • Ceny za 100 gram parafiny wahają się między 14 – 15 zł.
 • Ceny za 1000 ml wynoszą 30 – 40 zł.
 • Ceny za 500 ml wynoszą około 20 – 25 zł.
 • Ceny za 500 gram wahają się między 15 – 20 zł.
 • Cena za parafiniarkę wynosi od 100 – 250 zł.

http://www.buzzle.com/articles/paraffin-wax-treatment.html

RelatedPost