Twoje Dłonie

Wszystko o Dłoniach, Palcach i Paznokciach

Chiromancja, czyli linie dłoni i wróżenie

2015-03-17
Chiromancja, czyli linie dłoni i wróżenie

Być może czujesz się zaskoczony(a) widząc tego typu artykuł na stronie lub nie jesteś zbytnio zainteresowany tematyką wróżbiarską bądź po prostu szkoda Ci czasu na naukę wróżenia z dłoni? Jeśli tak to bardzo się cieszę, bo obszernych poradników o chiromancji jest w Internecie bardzo dużo a my teraz skupimy się na czymś innym, czymś czego jeszcze nie było…

Niniejszy artykuł nie ma na celu nauczenia Ciebie odczytywania przyszłości osób prosto z ich dłoni, lecz wiedza w nim zawarta ma pomóc Ci w nawiązywaniu lepszego kontaktu z innymi ludźmi. W codziennym życiu natrafiamy na różnych ludzi i na pewno zgodzisz się, że czasem są i tacy z którymi trudno jest znaleźć wspólne tematy lub pociągnąć jakąkolwiek rozmowę. Kiedy nastaje niezręczny moment ciszy warto mieć jakiś temat „w rękawie” a takim tematem może być właśnie wróżenie z ręki.

Jak się już pewnie domyślasz chiromancja będzie przedstawiona w tym artykule w sposób uproszczony (ale prawdziwy – na podstawie kiążki Any Collins „Język ciała, gestów i zachowań”) wraz z pominięciem negatywnych prognoz. Zakładam, że chcesz wróżyć z dłoni wyłącznie w celach towarzyskich, zatem nie potrzeujesz poświęcać wiele czasu na naukę tej sztuki oraz nie chcesz, aby ktoś był zmartwiony po usłyszeniu Twoich wróżb. Nauka podstaw chiromancji z pomocą tego artykułu powinna Ci zająć nie więcej niż 15 min. Zaczynajmy…

Chiromancja – opis

Chiromancja była znana już 5000 lat temu. Tak naprawdę dokładnie nie wiadomo, gdzie miała swoje początki, chociaż za kolebkę tej sztuki uważa się najczęściej terytorium Indii, Egiptu, Syrii lub Chin. Linie widoczne na dłoniach są odzwierciedleniem linii łączących poszczególne gwiazdy i za pomocą nich przewidywana jest przyszłość człowieka. Według chiromantów każda dłoń jest streszczeniem człowieka i powinna być rozpatrywana oddzielnie. Lewa dłoń odzwierciedla to, co ukryte w człowieku i na co nie ma wpływu (także charakter i osobowość) a prawa dłoń służy do ustalania postaw i działań człowieka.

Linie dłoni – znaczenie

Zachęcam do korzystania z stworzonej na potrzeby artykułu mini-aplikacji. W tym celu kliknij na przycisku danej linii dłoni, aby ją podświetlić:

Linia życia

karetkaLinia życia jest chyba najbardziej znaną ze wszystkich i ciesząca się największym zainteresowaniem linią dłoni. Prawdopodobnie spowodowane jest to tym, iż powszechnie, lecz mylnie sądzi się, że długość tej linii określa długość życia. Natomiast z tej linii można odczytać intensywność oraz poziom zdrowia w życiu.

DŁUGA-szeroka: długie dynamiczne życie, dobre zdrowie

DŁUGA-cienka: długie życie, należy uważać na zdrowie

KRÓTKA-szeroka: dynamiczne życie, może wystąpić choroba

KRÓTKA-cienka: słabsza osobowość, mała witalność, duża lękliwość

PRZERYWANA: częste zmiany w życiu

Linia głowy (rozumu)

Wesoła głowaTa linia dłoni określa walory umysłowe i charakter. Linia głowy bardzo często zaczyna się w tym samym miejscu co linia życia, chociaż nie jest tak zawsze. Jeżeli linia głowy i życia są początkowo   złączone, miejsce, w którym się rozchodzą odzwierciedla moment wykształcenia się samodzielności i ukształtowanie osobowości.

DŁUGA-do góry: przedsiębiorczość, koncentracja

DŁUGA-do dołu: talenty twórcze i wyobraźnia

KRÓTKA: mała wyobraźnia, słaba pamięć i trudności w koncentracji

ODDZIELONA OD LINI ŻYCIA: śmiałość skłonność do ryzyka

ROZWIDLONA: szerokie zainteresowania

Linia serca

serduszkoKształt i przebieg tej linii dłoni odzwierciedlają trwałość i intensywność uczuć. Linia serca ma swój początek na brzegu ręki pod małym palcem i z reguły jest wyraźniejsza u kobiet niż u mężczyzn. Opisuje umiejętność odczuwania miłości i dawania jej innym a także wiele mówi o serdeczności i wrażliwości.

DŁUGA: kierowanie się uczuciem

KRÓTKA: wewnętrzny chłód, niezdolność do głębszych uczuć

PRZYPOMINAJĄCA ŁAŃCUSZEK: każde zakochanie silniejsze od poprzedniego

NIEWYRAŹNA: duża liczba kłopotów uczuciowych

Z ODGAŁĘZIENIAMI: wierność, dobroć i szlachetność

Linia przeznaczenia (Saturna)

SaturnLinia przeznaczenia zwana także linią Saturna określa największe zdarzenia w życiu człowieka oraz ukazuje ogólny poziom szczęścia.

DŁUGA: pomyślność, szczęśliwe życie

KRÓTKA: trudne zarazem szczęśliwe życie

PRZERWANA: trudności życiowe

PODWOJONA: duży potencjał i radość z życia

BRAK LINII: ciężka praca doprowadzi do szczęścia i spełnienia

Rasceta

rascetaTa linia dłoni znajduje się na zgięciu dłoni w przegubie i tworzy na dłoni jakby „obrączkę”. Wraz z nią mogą występować inne równolegle linie. Według chiromantów rasceta ma znaczenie podobne do linii życia, aczkolwiek są subtelne różnice.

TRZY OBRĄCZKI: zdrowie i pogoda charakteru

JEDNA lub DWIE OBRĄCZKI: daleka podróż bądź romanse z miłostkami

OBRĄCZKI ŁAŃCUSZKOWATE: życie pracowite i bogate

Linia małżeństwa

Obrączki z sercemLinia małżeństwa nazywana też linią związków znajduje się poniżej małego palca i określa stabilność małżeńską człowieka, czyli stałość związków i łatwość pożycia z drugą osobą. Liczba kresek w tej linii nie określa jak to się potocznie uważa liczby związków i małżeństw.

DŁUGA: duże przywiązanie i uczuciowość

KRÓTKA: związek nietrwały

KRĘTA: ryzyko zdrady

PODWÓJNA: niedoszłe do skutku małżeństwo

Poniżej zamieszczam mapę myśli opisanego wyżej artykułu, która świetnie nadaje się do wydrukowania i wykorzystywania jako ściąga podczas Twojego wróżenia. Mapy myśli odczytuje się zaczynając od środkowego obrazka w kierunku coraz to węższych gałęzi.

Wróżenie z paznokci

Piękne paznokcieJako, że strona jest poświęcona nie tylko dłoniom, na zakończenie umieszczę ciekawostkę o wróżeniu z paznokci. Niektórzy twierdzą, że po kształcie paznokcia można poznać charakter człowieka. Ponadto ciemne punkty na nich wróżą niezgodę domową bądź plotki a jasne oznaczają beztroskość, życie pełne przyjaźni i zgody.

STOŻKOWATE LUB OWALNE: skłonność do uległości i niezdecydowania, artystyczna dusza

TĘPE I SZEROKIE: duże zasoby energii życiowej

SZPONIASTE: niecierpliwość, drażliwość, skłonność do zwracania na siebie uwagi

PROSTOKĄTNE: opanowanie, dyscyplina, pedantyzm

WKLĘSŁE: nadmierny stres i wyczerpanie