Twoje Dłonie

Wszystko o Dłoniach, Palcach i Paznokciach

Czy warto używać kosmetyków naturalnych?

2022-07-21
Czy warto używać kosmetyków naturalnych?

Kosmetyki naturalne cieszą się coraz większą popularnością. Takie produkty na szerszą skalę pojawiły się w naszych sklepach kilka lat temu. Niektórzy twierdzili, że to chwilowy trend który szybko przeminie. Na szczęście tak się nie stało. Polki coraz chętniej sięgają po ekologiczne produkty.

Po pierwsze - prosty skład

Po pierwsze kosmetyki naturalne maja bardzo prosty skład, który zazwyczaj obejmuje 5-6 pozycji. To całkowicie wystarcza żeby dany produkt pielęgnował naszą skórę lub włosy. Bez problemu możemy rozszyfrować ich nazwy... Kosmetyki ekologiczne zawierają znacznie mniej konserwantów niż ich tradycyjne odpowiedniki. A to właśnie środki konserwujące najczyściejszej odpowiadają za alergie i podrażnienia. Kosmetyki naturalne to świetny rozwiązanie dla osób, które chcą być eko. Ich opakowania są produkowane z surowców wtórnych. Bardzo często są w pełni biodegradowalne. Składniki z których produkuje się naturalne kosmetyki produkowane są ze składników, które są pozyskiwane w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego.

Po drugie - brak szkodliwych nawozów i pestycydów

Po drugie składniki roślinne uprawia się ekstensywnie, bez użycia szkodliwych nawozów i pestycydów. Kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach. W większości z nich nie znajdziemy składników pochodzenia zwierzęcego, dlatego kosmetyków naturalnych mogą używać wegetarianie i weganie.

Po trzecie - oszczędność pieniędzy

Po trzecie wybierając kosmetyki naturalne oszczędzamy pieniądze. Tak, to prawda... Choć nie widać tego na pierwszy rzut oka. Kosmetyki ekologiczne są odrobinę droższe niż ich drogeryjne odpowiedniki, ale za to są uniwersalne. Z powodzeniem może ich używać cała rodzina. Nawet najmłodsi jej członkowie.

Podsumowując kosmetyki naturalne to świetne produkty. Nadają się do pielęgnacji całego ciała. Ich rosnąca popularność sprawiła, że ceny eko produktów nie odbiegają bardzo od cen kosmetyków drogeryjnych.