Twoje Dłonie

Wszystko o Dłoniach, Palcach i Paznokciach

Fiberglass  - naturalny zabieg utwardzania paznokci

2014-04-18
Fiberglass  - naturalny zabieg utwardzania paznokci

Myślałaś kiedyś nad tym jak sprawić, aby Twoje paznokcie były twarde i zdrowe a przy tym wyglądały naturalnie? Mamy na to rozwiązanie - Technika Fiberglass jest to naturalny sposób przedłużania paznokci. To jedwabny zabieg dla zniszczonej lub nadłamanej płytki paznokcia. Daje on wiele możliwości m.in. zabezpiecza naturalną płytkę paznokcia przed czynnikami zewnętrznymi oraz urazami mechanicznymi. Fiberglass jest doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie delikatność i naturalność. Polecany jest kobietom lubiącym klasę i luksus.

Na rynku istnieją dwa rodzaje jedwabiu, które nadają się do zastosowania. Pierwszy jest przeznaczony do utwardzania naturalnych paznokci, a drugi wykorzystywany do modelowania tipsów. Wybór jedwabiu zależy od grubości włókna oraz od resiny. Jedwab używany w tej metodzie to podstawowy budulec tipsa. Wygląda bardzo naturalnie a dodatkowo utwardza nasze paznokcie.

Do kogo kierowana jest usługa Fiberglass?

Fiberglass jest skierowany głównie dla osób mających cienkie, łamliwe i rozdwajające się paznokcie. To ekskluzywna usługa dla bardzo wymagających klientek, oraz kobiet ceniących sobie klasykę. Zabieg ten przeznaczony jest dla Pań, które chcą mieć piękne i długie paznokcie bez przedłużania znanymi technikami, takimi jak akryl czy żel.

Zalety Fiberglass

Bardzo ważną cechą tej metody jest fakt, że nie niszczy naturalnego paznokcia, a cały zabieg jest przyjemny i relaksujący. Fiberglass jest uznawany za odżywkę, ponieważ jedwab w żaden sposób nie niszczy paznokcia. Utwardza go zaś oraz skleja łamliwe i kruche paznokietki. Dodatkowo nadaje się do reparacji naturalnej płytki. Po zabiegu paznokcie wyglądają bardzo naturalnie, a ponadto są mocne i twarde. Zdejmowanie włókien jedwabiu jest szybkie i proste. Zaletą tej techniki jest przystępna cena, cały zestaw można kupić już nawet za 100 zł.

Wady Fiberglass

Paznokcie przedłużone tą metodą należy malować tylko lakierami. W technice Fiberglass nie można wtapiać ozdób, tak jak to robimy w metodzie żelowej bądź akrylowej. Osoby, które obgryzają paznokcie powinny zrezygnować z tego sposobu upiększania dłoni, ponieważ aby zastosować metodę Fiberglass, paznokieć musi sięgać przynajmniej do opuszka. Przy zastosowaniu metody Fiberglass powierzchnia paznokcia nie jest idealnie gładka, przy głębokim przypatrzeniu widać niewielkie sploty włókna jedwabiu.

Jak często dopełnia się paznokcie wykonane metodą Fiberglass?

Dopełnianie odrostu następuje dopiero po około 1-1, 5 miesiąca, ponieważ jedwab ma bardzo cienką strukturę, która spaja się z paznokciem, a przy tym jest prawie niewidoczna. Uzupełnianie odrostu nie jest konieczne. Na życzenie klienta można pozostawić paznokieć w obecnej formie a naturalna płytka nadal będzie odrastała.

Przebieg zabiegu:

  1. Dezynfekcja.
  2. Matowienie płytki paznokcia bloczkiem polerskim.
  3. Wycinamy z jedwabiu kształt płytki paznokcia- ważne jest, aby zostawić około 0,5 cm odstępu od wału około paznokciowego. Nie należy zalewać skórek klejem.
  4. Przykrycie ukształtowanego płatka jedwabiu resiną (rzadką, ciekłą substancją, która daje efekt mocno nabłyszczający) – w kierunku od wału okołopaznokciowego do wolnego brzegu paznokcia.
  5. Aktywacja poprzez spryskanie aktywatorem – tutaj następuje także osuszenie resiny. Zabieg ten wykonujemy w odległości ok. 25-30 cm od dłoni, następnie czynność ta jest powtarzana maksymalnie do 3 razy.
  6. Po raz kolejny następuje matowienie.
  7. Tworzenie krzywej C- tutaj stosuje się około 7 warstw resiny.