Twoje Dłonie

Wszystko o Dłoniach, Palcach i Paznokciach

Manicure, czyli naturalny zabieg dla paznokci

2014-02-12
Manicure, czyli naturalny zabieg dla paznokci

Zastanawiałaś się, co dokładnie znaczy pojęcie Manicure? Kiedy i jak się go wykonuje? Jakie są jego rodzaje? W tym artykule przedstawię Ci kilka cennych informacji dotyczących Manicure. Najprościej mówiąc Manicure to przyjemny i odprężający zabieg, któremu poddawane są paznokcie u rąk. Celem jest odżywienie i rozjaśnienie płytki paznokcia, oraz uelastycznienie skórki. Zabieg polega nie tylko na malowaniu, ale także na wyrównywaniu płytki paznokcia i skórek.

Manicure jest to zabieg, z którego powinna skorzystać każda kobieta. Ważne jest dbanie o wygląd dłoni, ponieważ są one naszą wizytówką. Tak naprawdę to wygląd i stan dłoni zdradza wiek kobiety. Im bardziej zaniedbane dłonie bardziej kobieta wygląda na starszą. Mam nadzieję, że tym artykułem zachęcę Panie do korzystania z naturalnych zabiegów. Zapraszam do czytania dalej…

Rodzaje manicure

1. Manicure biologiczny – jest to zabieg, który odbywa się bez użycia przedmiotów metalowych tj. cążki, aby uniknąć infekcji macierzy paznokcia. Na skórki paznokcia nakładamy preparat zmiękczający, a następnie je odpychamy za pomocą patyczka różanego. Pozostała kolejność wykonywanych czynności jest taka sama, jak podane wyżej.

2. Manicure mechaniczny – w porównaniu do manicure biologicznego, skórki usuwane są za pomocą metalowych przedmiotów tj. cążek lub za pomocą frezarki. Uwaga! Wycinanie skórek sprawia, że odrastają one dużo szybciej.

3. Manicure Spa – celem zabiegu jest nawilżenie oraz regeneracja. Nadaje on miękkość oraz elastyczność dłoniom. Zabieg manicure spa rozpoczyna się od kąpieli nawilżającej, która skutecznie zmiękcza, odświeża i regeneruje skórę. Jest to jedna z najbardziej relaksujących form spędzania czasu. Zabieg polecany jest szczególnie kobietom, które prowadzą stresujący tryb życia.

4. Japoński manicure – polega na wmasowaniu pasty oraz na położeniu pudru na płytkę paznokcia. Zabieg trwa około pół godziny i doskonale poprawia krążenie krwi. Celem zabiegu jest przede wszystkim nabłyszczenie płytki paznokcia oraz nadanie odcieniu w kolorze perły o delikatnym połysku. Zabieg idealnie sprawdza się na paznokciach kruchych i łamliwych. Japoński manicure, jest bogaty w substancje odżywcze m.in. keratynę, witaminę A, E. Dla Pań, które chcą przez cały czas mieć efekt świeżych paznokci polecane jest powtarzanie zabiegu, co około 2-3 tygodnie. Zapobiega rozdwajaniu oraz łamaniu się płytki, a także dodaje sprężystości, elastyczności i jedwabnego połysku.

Pasta – zawiera cenne dla paznokcia składniki odżywcze, oraz witaminy. Wzmacnia paznokcie.

Polerka z jelonka zielona – ułatwia wtarcie pasty w paznokcie.

Polerka z jelonka różowa – ułatwia wtarcie pudru w paznokcie.

Puder – jego celem jest utrwalenie efektu pasty.

Etapy wykonywania manicure

 1. Dezynfekujemy ręce własne i klientki.
 2. Nadajemy odpowiedni kształt i długość naturalnej płytce.
 3. Nakładamy płyn zmiękczający na okolice skórki.
 4. Patyczkiem, ruchem okrężnym odpychamy skórki.
 5. Nakładamy peeling, wykonujemy masaż dłoni.
 6. Kładziemy balsam odżywczy i kolejny raz wykonujemy masaż.
 7. Odtłuszczamy płytkę paznokcia alkoholem.
 8. Nakładamy bazę odżywczą pod lakier.
 9. Malujemy dwie warstwy lakieru kolorowego.
 10. Nakładamy top coat wysuszająco-nabłyszczający.
 11. Na okolicę skórek nakładamy oliwkę.

Przeciwskazania do wykonywania manicure

1. Grzybica paznokci – zaczyna się zawsze od wolnego brzegu paznokcia i rozwija się w kierunku macierzy. Powstaje kieszeń, pomiędzy płytką paznokcia, a łożyskiem. Kieszeń jest zabarwiona w kolorze żółto -zielono- brunatnym.

2. Zielenica paznokcia – widoczne zmiany na płytce paznokcia w kolorze żółto-zielono-brunatnym. Występują zawsze pomiędzy płytką paznokcia, a produktem do ich przedłużania. Choroba ta jest możliwa tylko pod paznokciem przedłużonym. Powstaje w skutek zapowietrzenia płytki paznokcia i nieprawidłowego wykonania zabiegu przedłużania paznokci.

3. Drożdżyca – zaczyna się od wału około paznokciowego. Wał jest poczerwieniony, napuchnięty. Przy ucisku wydziela się treść ropna.

Zalety manicure

Zabieg ten wyrównuje wszelkie niedoskonałości płytki paznokcia i sprawia, że staje się ona gładka i jedwabista. Nasze paznokcie zyskują pożądany kształt i wygląd. Usunięte skórki sprawiają, że nasze dłonie wyglądają na zadbane i eleganckie. Stosowane podczas Manicure odżywki dostarczają paznokciom substancji odżywczych oraz witamin, przez co stają się one zdrowsze. Nasze paznokcie mogą być nie tylko zadbane, ale także pomalowane naszym ulubionym kolorem.