Twoje Dłonie

Wszystko o Dłoniach, Palcach i Paznokciach

Manicure hybrydowy - na czym polega i jak wykonać?

2013-11-14
Manicure hybrydowy - na czym polega i jak wykonać?

Paznokcie hybrydowe to inaczej manicure hybrydowy znany także pod nazwą soak off lub lakier hybrydowy. Najprościej mówiąc jest to kolorowy żel, który utrzymuje się na płytce paznokci przez kilka tygodni, dlatego polecam takie paznokcie kobietom, które nie mają czasu lub chęci, aby malować paznokcie.

Co to jest manicure hybrydowy?

Bardzo ważną zaletą paznokci hybrydowych jest to, że żele nie odpryskują i paznokcie są mocno nabłyszczone przez okres kilku tygodni. Stylistki paznokci porównują ten błysk do efektu mokrych paznokci lub lustrzanego wykończenia. Paznokcie wykonane tą techniką wyglądają jak pomalowane lakierem. Dodatkowo żel hybrydowy nie pozostawia smug na paznokciach, co niekiedy zdarza się w przypadku zastosowania zwykłego lakieru. Chociaż manicure hybrydowy jest jeszcze nowy na polskim rynku to już cieszy się dużą popularnością.

Jeżeli znudzi Ci się kolor płytki paznokcia możesz zastosować aceton lub hybrid remover.  W krótkim czasie możemy zdjąć stary kolor a następnie nałożyć nowy. Kolejną dużą zaletą manicure hybrydowego jest to, że w żaden sposób nie niszczy on paznokci i można go stosować zarówno na paznokciach dłoni jak i stóp. Coraz modniejsze staje się wykonywanie paznokci french przy użyciu lakierów hybrydowych. Efekt jest bardzo ciekawy i elegancki. Polecam to wszystkim miłośniczkom french!

Jeśli chodzi o wady manicure hybrydowego, to właściwie znalazłam tylko jedną – tego rodzaju zabiegu nie można stosować na paznokcie obgryzione. Prawdziwy manicure hybrydowy wygląda bardzo pięknie, ale tylko na długiej płytce paznokcia.

Przeczytaj również: Jak usunąć hybrydę z paznokci?

Manicure hybrydowy krok po kroku:

  1. Zdezynfekuj ręce własne i klientki.
  2. Ruchem okrężnym odsuń skórki a następnie zmatow płytkę paznokcia bloczkiem polerskim.
  3. Przy użyciu alkoholu kosmetycznego odłuszcz naturalną płytkę paznokcia. Pamiętaj, aby zrobić to bardzo dokładnie, ponieważ mogą pojawić się nierówności na powierzchni paznokcia i żel hybrydowy może się trzymać słabiej lub wcale.
  4. Na naturalny paznokieć nałóż bonder, który zwiększy przyczepność żelu. Zacznij od skórek w stronę wolnego brzegu paznokcia, pamiętając o tym, aby ich nie zalać.  Po tym, przez minutę utwardź bonder w lampie UV.
  5. Teraz najprzyjemniejszy etap, czyli nakładanie kolorowego żelu soak off. Ten krok wykonujemy bardzo precyzyjnie pokrywając całą płytkę paznokcia, wygląda to bardzo podobnie do malowania paznokci lakierem. Zaczynaj od skórek kierując się w stronę wolnego brzegu paznokcia, a następnie utwardź w lampie przez około pół minuty. Być może nasuwa Ci się pytanie dlaczego tak krótko? Ponieważ ten etap polega tylko na chwilowym „zamrażaniu ” żelu hybrydowego. W kolejnym etapie nastąpi jego całkowite utwardzenie.
  6. Ten etap jest analogiczny do poprzedniego. Nałóż kolejną warstwę koloru, aby podkreślić jego barwę, aby nie było prześwitów i kolor był żywy. Teraz utwardź przez 3 minuty.
  7. Aby nadać końcowy efekt hybrydowym paznokciom, na powierzchnię płytki nałóż nabłyszczasz a następnie utwardzić przez 1 minutę.
  8. Na koniec możesz zaaplikować oliwkę na skórki i cieszyć się efektem zadbanych i pięknych paznokci.

Jeżeli jesteś początkująca pomocna może być dla Ciebie powtórka z budowy paznokcia.

WAŻNA RADA – pamiętaj, aby nie nakładać zbyt grubych warstw żelu, ponieważ może to spowodować jego odpowietrzenie. W celu uniknięcia tego problemu stosuje się podwójne nakładanie cienkich warstw koloru, tak jak to opisałam w punkcie 5 i 6.

Lakier hybrydowy - cena

W zależności od salonu za usługę ceny paznokci hybrydowych wahają się pomiędzy 30zł a 85 zł. Jeśli jednak chcesz sama spróbować swoich sił w stylizacji paznokci polecam zakupienie swojego zestawu, który zawiera lakiery hybrydowe. Jak już wcześniej wspomniałam manicure hybrydowy robi furorę na naszym rynku, dlatego też pojawiło się wiele firm, które oferują swoje produkty. Ich ceny w Internecie są różne (od 8zł do 80 zł w zależności od firmy). Nie polecam kupować najtańszych produktów, ponieważ, żel może się kurczyć lub odpryskiwać.

Przeczytaj również: Lakiery hybrydowe – jak używać, przechowywać, nakładać?

Warto jest zainwestować w lepszy zestaw i mieć pewność, że jakość wykonania manicure będzie zależeć tylko od naszych umiejętności. Firmę, którą mogę polecić jest Manicure hybrydowy Shellac firmy CND jest to jedna z pierwszych firm, która wprowadziła do Polski swoje produkty. Ma też bardzo dobre opinie. Gwarantuje ona wysoką jakość i wytrzymałość żeli hybrydowych. Dużą zaletą jest to, że produkty są hipoalergiczne także każda z nas bez obaw może sobie pozwolić na kolorowe paznokcie.