Twoje Dłonie

Wszystko o Dłoniach, Palcach i Paznokciach

Manicure japoński – na czym polega, ile kosztuje i co daje?

2022-07-21
Manicure japoński – na czym polega, ile kosztuje i co daje?

Manicure, to metoda pielęgnacji paznokci znana od wielu pokoleń. Jej popularność wynika z chęci posiadania pięknych i zadbanych doni, które jak wiadomo są wizytówką każdego człowieka. Manicure japoński jest dedykowany do szczególnie wymagających paznokci – przesuszonych i łamliwych, a jego historia sięga kilku stuleci wstecz, kiedy to zapoczątkowały go japońskie arystokratki, zastanawiając się nad tym jak upiększyć swoje paznokcie. Obecnie wykonuje się go niemalże w każdym salonie kosmetycznym w całej Polsce i na świecie.

Manicure japoński - na czym polega?

Ten prosty a jakże efektywny zabieg polega na wcieraniu w płytkę paznokcia odpowiednich substancji, w której skład wchodzą między innymi witaminy, pyłek pszczeli czy krzemionka z morza japońskiego. W efekcie substancje te nadają paznokciem piękny perłoworóżowy połysk. Dzięki temu dłonie sprawiają wrażenie delikatnych, schludnych i zadbanych.

Manicure japoński - ile trwa i ile potrzeba sesji

Należy pamiętać o tym, iż aby efekty były widoczne i długotrwałe należy się poddać minimum trzem sesjom – w odstępie dwóch tygodni każdy. Sam zabieg nie trwa długo, bo zaledwie pół godziny, a i jego koszt nie jest duży. Cena takiego zabiegu, w zależności od tego gdzie się mu poddamy, to koszt ok 50 złotych. Możemy się również podjąć jego samodzielnego wykonania w warunkach domowych, bowiem niezbędne do tego preparaty są ogólnodostępne i w pełni bezpieczne. Musimy jednak pamiętać, iż do tego z pozoru prostego zabiegu, podobnie jak do wszystkich zabiegów na dłonie, należy się wstępnie bardzo skrupulatnie przygotować, stosując na przykład peeling.

Manicure japoński - efekt pięknych dłoni

Jeżeli zależy nam na naturalnym efekcie pięknych dłoni, nie chcemy stosować, ani żelów utwardzających, ani lakierów hybrydowych, to manicure japoński jest dla nas idealną alternatywą. Jeżeli pragniemy, aby nasze paznokcie po takim zabiegu były nie tylko piękne, ale również wzmocnione i odżywione, to najlepszym wyjściem będzie, jeżeli podejmie się jego wykonania wykwalifikowana kosmetyczka. Mielec dysponuje całą gamą salonów kosmetycznych i gabinetów urody, w których możemy wykonać wyżej omówiony zabieg. Znajdują się tuta zarówno małe salony o ograniczonej ofercie, jak i większe gabinety kosmetyczne. Z pewnością w ofercie jednych, jak i drugich znajdziemy ten bardzo popularny zabieg, jakim jest manicure japoński.