Twoje Dłonie

Wszystko o Dłoniach, Palcach i Paznokciach

Paznokcie akrylowe - co to takiego?

2017-07-06
Paznokcie akrylowe - co to takiego?

Kobiety są uznane za symbol piękna. I Ty nie przegap swojej szansy i zadbaj o swoje dłonie oraz paznokcie, bo to właśnie one zdradzają wiek oraz rodzaj wykonywanej pracy. Jeśli chcesz, aby Twoje paznokcie olśniewały o każdej porze dnia bądź nocy zapraszam do czytania dalszej części artykułu, tam przedstawiam tajniki metody akrylowej…

Paznokcie akrylowe - historia

Na początek trochę historii. Tak naprawdę to wszystko zaczyna się od Egiptu, bo to właśnie Egipcjanie jako pierwsi zaczeli wprowadzać sztuczne paznokcie, dla nich były one symbolem piękna i bogactwa. W naszych czasach pomysłodawcy akrylu spędzili wiele godzin na badaniach, które pozwoliły dopuścić te produkty do linii produkcji. Rodzaj i skład substancji przeznaczonych do stylizacji paznokci jest dobrany tak, aby przynieść najlepsze i pożądane efekty. Produkty akrylowe nie szkodą zdrowiu, lecz czynią nasze dłonie pięknymi.

Akryl jest najlepszym rozwiązaniem dla kobiet, które mają kruche i łamliwe paznokcie. Utwardzenie paznokci akrylem sprawi, że staną się one twarde i odporne na uszkodzenia. Zaletą tej metody jest to, że mamy możliwość wyboru wzorku bądź koloru, który doda kwintesencji naszym paznokciom. Dodatkowym atutem jest to, że utwardzone paznokcie utrzymują się długo na naszej naturalnej płytce. Jest to okres około 3 tygodni, do czasu dopełnienia.

Akryl na paznokcie

Metoda akrylowa zaraz obok żelowej jest jedną z najpopularniejszych metod przedłużania paznokci. Akryl jest metodą punktową, zaś żel metodą warstwową. Wykonanie paznokci akrylowych wymaga większej wprawy, ponieważ akryl w przeciwieństwie do żelu jest produktem szybkoschnącym. Niezbędne produkty do utworzenia produktu to proszek akrylowy (występuje w różnych kolorach, najczęściej bezbarwny, biały, różowy) oraz substancja ciekła, czyli liquid. Jeśli chcemy, aby nasze paznokcie długo trzymały się płytki paznokcia, należy zastosować primer, czyli wytrawiacz, który zwiększa przyczepność produktu do naturalnej płytki paznokcia.

Aby utworzyć kulkę akrylową, dzięki której utwardzimy paznokieć musimy zamoczyć pędzelek w liquidzie a następnie połączyć go z proszkiem bezpośrednio na pędzelku. Powstałą kulkę rozprowadzamy na tipsie od linii włosa w górę paznokcia, powtarzając czynność. Osobom początkującym jest dosyć ciężko wykonać ten proces, ponieważ akryl jest produktem szybkoschnącym, jednak trening czyni mistrzem.

Tipsy akrylowe

Akryl ma szerokie zastosowanie, daje nam możliwość wyrażenia własnej wyobraźni. Wzorki na tipsy stają się coraz bardziej popularne i coraz częściej w naszym otoczeniu zauważamy kobiety z pięknie ozdobionymi paznokciami. Z biegiem czasu pojawia się coraz więcej rodzajów zdobień. Na naszym rynku furorę robi kolorowy akryl. Najbardziej popularne to akrylowe zdobienia 3D – trójwymiarowe, wypukłe wzory. Najczęściej są to uwydatnione kwiaty, które dodatkowo ozdabiają piękne liście. Dobrze dobrane kolory i pomysłowo zrobione zdobienia mogą wprawić w zdumienie nasze klientki. Trójwymiarowe i kolorowe zdobienia najbardziej popularne są w okresie letnim. Akryl daje wiele możliwości oraz posiada bogatą gamę kolorów, reszta zależy już od naszej wyobraźni.

Tipsy akrylowe - dla kogo?

Tipsy akrylowe szczególnie polecane są osobom obgryzającym paznokcie. Akryl pozwala zakryć wszelkie niedoskonałości i deformacje płytki, co sprawi, że będzie ona wyglądała naturalnie i zdrowo. Utwardzenie paznokci akrylem jest najlepszym sposobem na to, aby osoby obgryzające paznokcie, oduczyły się wstydliwego nawyku. Akryl sprawia, że paznokcie stają twarde, przez co osoba obgryzająca paznokcie, nie będzie mogła ,,się dostać,, do naturalnej płytki. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu tej metody obgryziona płytka ma szanse odrosnąć do zdrowej długości.

Akryl - rodzaje

Wybierając metodę przedłużania paznokci akrylowych, często zastanawiamy się który rodzaj akrylu będzie dla nas odpowiedni. Tak naprawdę powinniśmy wybrać taki, który będzie dostosowany do naszych umiejętności, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że sobie z nim poradzimy. Wyróżniamy 3 rodzaje akrylu do paznokci:

Akryl wolnoschnący – polecany jest szczególnie osobom początkującym, ponieważ czas zastygania produktu jest na tyle długi, że początkująca osoba powinna sobie bezstresowo poradzić z rozprowadzeniem masy na powierzchni formy. Aby uzyskać pożądany efekt należy pracować niezbyt mokrym pędzlem, dzięki temu nie zalejemy skórek. Akryl wolnoschnący jest bardzo elastyczny, znaczy to, że pod wpływem uderzenia materiał nie będzie pękał. Piłowanie oraz opracowywanie utwardzonego akrylem wolnoschnącym paznokcia jest także zdecydowanie łatwiejsze, a niżeli w przypadku innych rodzajów akrylu.

Akryl szybkoschnący – czas zastygania jest dużo szybszy niż w wymienionym wyżej akrylu wolnoschnącym. Osoba początkująca, być może nie będzie sobie w stanie z tym poradzić. Jeśli Twoja praca z akrylem dopiero się rozpoczyna radzę nie stosować akrylu szybkoschnącego, ponieważ możesz łatwo się zniechęcić. Tutaj pracujemy bardziej mokrą kulką. Ważne jest, aby dobrze dobrać proporcję, ponieważ nieprawidłowe ich dobranie może sprawić, że pod masą będą się tworzyły bąbelki powietrzne, przez co utwardzony paznokieć będzie narażony na pękanie.

Akryl bezwonny – Jeśli Twoją zmorą jest specyficzny zapach tradycyjnego akrylu to właśnie akryl bezwonny jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie daje żadnego zapachu. Czas zastygania akrylu jest długi, tutaj pracujemy praktycznie suchym pędzlem. Na początku mamy z tym dużo problemu, ponieważ czas zastygania jest bardzo wydłużony, dlatego możemy sobie pomóc odsączając masę wacikiem nasączonym w alkoholu. Tutaj poleca się zastosowanie mniejszego pędzla, ponieważ wtedy kulka jest lepiej dociskana. Ważne jest, aby jak najczęściej wycierać pędzel, tak aby z powstałej masy odsączyć jak najwięcej liquidu.

Praca z akrylem będzie bardzo przyjemna, jeśli odpowiednio dobierzemy produkty. Zapewni to nam nie tylko miłą pracę, ale także komfort oraz zaoszczędzony czas. Jeśli chcesz dobrze dobrać produkt poproś sprzedającego o możliwość wypróbowania, wówczas będziesz miała pewność, że kupujesz odpowiedni dla Twoich możliwości produkt. Polecam metodę akrylową, dlatego, że daje dużo możliwości rozwoju. Ja także bardzo lubię przedłużać paznokcie akrylem.