Twoje Dłonie

Wszystko o Dłoniach, Palcach i Paznokciach

Paznokcie akrylowe – dopełnianie

2017-09-22
Paznokcie akrylowe – dopełnianie

Zapewne wiele razy na samą myśl o dopełnianiu czułaś do tego niechęć. Kojarzyło Ci się to z mozolnym piłowaniem i ponownym nakładaniem produktu. Jednak teraz na polskim rynku pojawia się coraz więcej produktów akrylowych, dzięki którym mamy większe możliwości tworzenia wzorów odzwierciedlających naszą wyobraźnie i pomysłowość, co sprawia, że chęci są coraz większe. Zapomnij o mozolnym dopełnianiu w tym artykule przedstawię jak łatwo i szybko można dopełnić paznokcie akrylowe…

Dopełnianie paznokci akrylowych wcale nie musi być nie-przyjemne. W porównaniu z metodą żelową tutaj mamy szersze pole do popisu. Dopełniając paznokcie akrylowe mamy możliwość dopełnienia spiłowując tylko niewielką część produktu, zaś w metodzie żelowej musimy spiłować cały produkt, aż do tipsa. Metoda akrylowa jest metodą punktową zaś żelowa warstwową stąd ta różnica. Poniżej przedstawiam metody dopełniania akrylem…

Dopełnienie paznokci z kamuflażem

Ta wspaniała metoda pozwala nam na przedłużenie i wydłużenie naturalnej płytki paznokcia. Dodatkowym atutem jest możliwość stworzenia idealnej linii uśmiechu. Metoda ta jest szczególnie polecana klientkom posiadającym krótką płytkę paznokcia, bądź obgryzającym paznokcie. Kamuflaż pozwoli nam zakryć każdą niedoskonałość, a krótka, niezbyt estetycznie wyglądająca płytka paznokcia, będzie mogła przybrać pożądany kształt i formę. W wachlarzu usług stylistek paznokci coraz częściej pojawia się ta usługa, jednak wiele z nich boi się tego, że sobie nie poradzi z problemowym dopełnianiem. Przedstawię sposób na problemowe dopełnianie wbrew pozorom jest ono bardzo łatwe. Odrost na paznokciach z kamuflażem widoczny jest tylko przy wale około paznokciowym, linia uśmiechu pokryta jest kamuflażem z biegiem czasu nie widać odrost. W tradycyjnym frenchu jest nieco inaczej, ponieważ odrost jest widoczny przy linii uśmiechu.

Dopełnianie paznokci krok po kroku

Przystępując do zabiegu dopełniania należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji między długością wolnego brzegu a długością wydłużonego paznokcia. Prawidłowa proporcja wynosi 2 : 1 znaczy to że, długość przedłużki jest dwa razy dłuższa od końcówki. Kolejnym ważnym elementem jest dobranie odpowiedniego produktu kamuflującego, ponieważ na naszym rynku pojawia się coraz więcej dostępnych środków, niestety różnią się między sobą odcieniami. Ważne jest żeby kolor dopełnianego kamuflażu był albo taki sam albo bardzo zbliżony do aktualnego koloru kamuflażu. Wówczas zyskamy elegancki i piękny wygląd dopełnionej płytki.

Etapy wykonywania dopełniania paznokci

 1. Dezynfekcja rąk własnych i klientki.
 2. Jeśli jest lakier, używamy zmywacza.
 3. Ruchem okrężnym odsuwamy skórki za pomocą patyczka z drzewa różanego.
 4. Skracamy i nadajemy kształt paznokciom.
 5. Całość płytki piłujemy za pomocą pilnika o ziarnistości 80
 6. Przy linii uśmiechu ściągamy nadmiar masy tak, aby było wgłębienie. Należy uważać, aby nie przepiłować kamuflażu, gdyż powstaną cienie.
 7. Pilnikiem wyrównaj wolny brzeg paznokcia, tak aby był gładki.
 8. Nakładamy primer, ale tylko na naturalną płytkę paznokcia.
 9. Nałóż line out jest to preparat wyrównujący linię dopełnienia, celem jest złączenie się z naturalną płytką.
 10. Zaczynamy od frencha. Postępuj podobnie jak w normalnym dopełnianiu, czyli frencha nałóż nieco wyżej by zakryć naturalny paznokieć i zrób linię uśmiechu.
 11. Nałóż niewielką ilość kamuflażu przy linii uśmiechu oraz przy wale około paznokciowym.
 12. Całość pokryj akrylem różowym bądź przezroczystym, w zależności od upodobania.
 13. Opracuj paznokcie za pomocą pilnika.
 14. Nabłyszcz paznokcie za pomocą top coat.
 15. Na skórki nałóż oliwkę.

Kolorowe dopełnianie paznokci

Czyli jak dopełniać, aby nie ściągać starych i nie zakładać nowych paznokci kolorowych?

To wszystko tak naprawdę zależy od nas od pomysłowości oraz od wymagań klientki. Jak zapewne wiesz, że wielu kobietom szybko nudzi się kolor bądź wzorek wykonany na paznokciu, dlatego często lubią zmieniać te kolory i wzorki. Domyślam się, że sama pewnie też wiele razy tak robiłaś. Mamy na to kilka sposobów.

Jak ułatwić sobie pracę?

Dla klientek które lubią często zmieniać wzory warto wykonać paznokcie na tak zwanym ,,szkielecie,, z przezroczystego akrylu. Daje on możliwość umieszczenia zdobienia a następnie uformowania paznokcia za pomocą akrylu. Takie dopełnienie także daje nam możliwość późniejszego spiłowania wzorku i możliwość wykonania całkowicie nowego wzoru. Na szkielecie możemy wykonać także kolorowy french. Wygląda on bardzo elegancko i jest dobrym rozwiązaniem dla niecierpliwych klientek.

Jeżeli paznokcie od początku wykonywałyśmy z kolorowego akrylu to możemy spiłować cały wzór i zostawić tylko podkład, będzie on bazą, na której możemy umieścić brokaty lub ozdoby. Wszystko zależne jest od naszej wyobraźni. Mamy możliwość wykonania różnorodnych wzorów bądź eleganckich zdobień. Możemy także zaproponować klientce zostawienie starego motywu i dopełnienie tym samym. Jednak jest to bardzo trudne do wykonania i wymaga wprawy.

Co jest ważne?

Wykonywanie paznokci kolorowych daje duże możliwości wykorzystania wyobraźni i jest nie tylko pracą, ale także świetną zabawą dla stylistek paznokci. Ważne jest, aby być pewną wykonywanej pracy, wówczas klientki mają do nas większe zaufanie i lepsze odczucia. To od nas zależy czy klientka będzie przekonana do tego aby na jej paznokciach były różnorodne wzory i kolory. Bardzo ważne jest aby zawsze umieć wybrać alternatywne rozwiązanie dla naszej klientki, przede wszystkim rozmowa dzięki której będziemy wiedziały czego od nas oczekuje i jakie zdobienia wykonać. A więc do dzieła:)