Twoje Dłonie

Wszystko o Dłoniach, Palcach i Paznokciach

Pielegnacja dłoni

Ćwiczenie na zdrowe dłonie i nadgarstki

Ćwiczenie na zdrowe dłonie i nadgarstki

Nieważne czy uprawiasz jakiś angażujący dłonie sport, wykonujesz rękami fizyczną pracę czy też po prostu potrzebujesz rehabilitacji swoich mięśni nadgarstka. Mięśnie dłoni są używane podczas masy codziennych czynności a zapewnienie im odpowiedniego rozwoju może okazać się świetną inwestycją na przyszłość. Jeśli pragniesz zadbać o swoje dłonie od strony fizycznej ten artykuł może okazać się pomocny do realizacji Twojego celu…

Czytaj dalej ➤

Domowe metody naprawy paznokci i dłoni

Domowe metody naprawy paznokci i dłoni

Wstydzisz się swoich rąk? Czujesz się zaniedbana? Martwi Cię, że Twoje paznokcie wciąż się rozdwajają? Mam dla Ciebie kilka dobrych rad, które pomogą Twym dłoniom oraz paznokciom odzyskać witalność i elastyczność. W świecie współczesności istnieje wiele sposobów na poprawę wyglądu paznokcia i odżywienie go. 

Czytaj dalej ➤

Higieniczne mycie rąk

Higieniczne mycie rąk

Dział, który otrzymał nazwę „zdrowie” nie może obyć się bez artykułu o prawidłowym myciu rąk. W codziennym życiu podczas natłoku zadań i obowiązków każdemu zdarza się zaniedbać lub też nawet zapomnieć o tak ważnej czynności jaką jest mycie dłoni. Naprawdę warto zapoznać się z treścią tego artykułu, ponieważ prawidłowa i dokładna dezynfekcja rąk sprawi, że pozbędziemy się ogromnej liczby szkodliwych bakterii, które potem trafiają wraz z naszym jedzeniem do wnętrza organizmu i unikniemy ich roznoszenia. 

Czytaj dalej ➤

Zabiegi parafinowe na dłonie

Zabiegi parafinowe na dłonie

Najkrócej mówiąc parafina jest to mieszanina alkanów wydzielana z ropy naftowej, smoły i węgla brunatnego. Temperatura wrzenia parafiny wynosi 350 °C. Kolor waha się od białego do żółtego, w zależności od rafinacji. Parafina stosowana jest do wyrobu świec, past połyskowych, izolacji, ale także istnieje wiele uzdrowisk oraz salonów kosmetycznych, które oferują zabiegi parafinowe w celach naprawy dłoni.

Czytaj dalej ➤