Twoje Dłonie

Wszystko o Dłoniach, Palcach i Paznokciach

Pielęgnacja paznokci

Oliwka do paznokci - powody dla których warto ją używać

Oliwka do paznokci - powody dla których warto ją używać

Zadbane, mocne i zdrowo wyglądające paznokcie są marzeniem wielu kobiet. Kluczem do osiągnięcia tego celu jest nie tylko regularny manicure, ale przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja. Wśród niezliczonych produktów dedykowanych dłoniom, jednym z niezbędnych jest oliwka do paznokci. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej, czym dokładnie jest oliwka do paznokci, jakie korzyści niesie jej regularne stosowanie, jak wybrać tę najlepszą i jak prawidłowo ją stosować, aby osiągnąć najlepsze efekty. .

Czytaj dalej ➤

Primer kwasowy czy bezkwasowy do paznokci – który primer wybrać?

Primer kwasowy czy bezkwasowy do paznokci – który primer wybrać?

Często decydujemy się na manicure hybrydowy lub żelowy ze względu na ich trwałość. Jednak, aby stylizacja utrzymała się aż do następnego uzupełnienia, musimy ją wykonać prawidłowo. Primer ma za zadanie zwiększyć przyczepność masy żelowej lub bazy hybrydowej. Usuwa tłuszcz z płytki paznokcia, wyrównuje pH i zapobiega powstawaniu niechcianych bąbelków. Jest to idealny produkt w przypadku problematycznych paznokci. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy produkt będzie odpowiedni dla każdego rodzaju paznokcia, dlatego należy dobrać go indywidualnie.

Czytaj dalej ➤

Pilnik do paznokci - jaki wybrać?

Pilnik do paznokci - jaki wybrać?

Pilnik do paznokci to jeden z akcesoriów, które często bagatelizujemy. Traktujemy go jako niezbędny przedmiot, zawsze pod ręką w łazience lub torebce, jednak rzadko przywiązujemy wagę do jego właściwości i nie zawsze wybieramy pilnik odpowiedni dla naszych paznokci. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów podczas wyboru pilnika, o czym powiedziałby ekspert w tej dziedzinie.

Czytaj dalej ➤