Twoje Dłonie

Wszystko o Dłoniach, Palcach i Paznokciach

Problemy z dłońmi

Kruche i łamliwe paznokcie – przyczyny i sposoby leczenia

Kruche i łamliwe paznokcie – przyczyny i sposoby leczenia

Zdrowe paznokcie są zwykle mocne, gładkie i mają jednolity kolor. Jeżeli zauważasz, że Twoje paznokcie stały się słabe, łamliwe, a także zmieniają swój kształt lub kolor, to może to być oznaka problemów zdrowotnych. Problemy z paznokciami mogą być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak niedobory żywieniowe, choroby przewlekłe jak cukrzyca, zaburzenia hormonalne, infekcje grzybicze czy bakteryjne, a także niedostatek niezbędnych witamin i minerałów. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo dbać o paznokcie i co robić, gdy pojawiają się problemy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym najnowszym artykule.

Czytaj dalej ➤

Sposoby na nie obgryzanie paznokci u dzieci

Sposoby na nie obgryzanie paznokci u dzieci

Wielu rodziców spotyka się z problemem, jakim jest obgryzanie paznokci u dzieci. Chociaż nawyk ten czasami sam zanika wraz z wiekiem, może okazać się, że jeżeli nie podejmiemy odpowiednich działań dziecko będzie obgryzać swoje paznokcie nawet do końca życia. Zastanów się chwilkę – Czy znasz kogoś, kto zaczął obgryzać paznokcie po wieku 20 lat? Jeżeli tak, to jest to jeden z niewielu przypadków, ponieważ osoby obgryzające paznokcie w dorosłym życiu zazwyczaj wynoszą ten nawyk z dzieciństwa. Obgryzanie nie tylko psuje wygląd dłoni Twojego dziecka, ale również niesie za sobą wiele negatywnych skutków zdrowotnych. Dlatego nie ma na co czekać – najlepiej zniszczyć obgryzanie paznokci w zalążku, kiedy jest najsłabsze.

Czytaj dalej ➤

Zimne dłonie – przyczyny, zapobieganie i leczenie

Zimne dłonie – przyczyny, zapobieganie i leczenie

Wielu ludziom uprzykrza życie na pierwszy rzut oka wcale nie przeszkadzająca w codziennym funkcjonowaniu dolegliwość, jaką są zimne dłonie. Chociaż zazwyczaj odczucie zmarzniętych rąk występuje okresowo i trwa krótko, to niektórym osobom dolegliwość ta towarzyszy przez całe życie. Myślę, że jeżeli jesteś osobą, która czasami doświadcza chłodu w rękach to powinny Cię zainteresować przyczyny tej dolegliwości.

Czytaj dalej ➤

Krzywe palce – przyczyny

Krzywe palce – przyczyny

Palce nie przekrzywiają się z dnia na dzień i chociaż niektórzy się z nimi rodzą to zazwyczaj potrzeba wielu mikrouszkodzeń, aby palec widocznie zdeformował. Króciutki artykuł o tym jakie są przyczyny skrzywień palców, w jaki sposób przebiega ten proces i co z nimi zrobić.

Czytaj dalej ➤

Choroby paznokci

Choroby paznokci

Niekiedy widujemy osoby których paznokcie mają nieco inne kształty bądź wygląd niż nasze. Zastanawiamy się wtedy dlaczego tak się dzieje oraz co te problemy powoduje? Paznokcie tak jak i nasze zdrowie są narażone na działanie różnych chorób. To właśnie wygląd paznokci może nam zdradzić wiek, wykonywaną pracę oraz stan zdrowia. Ważna jest higiena oraz dbanie o nasze dłonie i paznokcie. Poniżej prezentuje najczęściej spotykane choroby oraz sposoby ich leczenia

Czytaj dalej ➤

Onycholiza – choroba paznokci

Onycholiza – choroba paznokci

Onycholiza to choroba z którą w dużej mierze spotykają się osoby pracujące w gabinetach manicure, pedicure oraz w gabinetach dermatologicznych. Choroba ta uprzykrza chorym życie, ponieważ to dłonie i paznokcie są wizytówką człowieka a nieestetyczny wygląd płytki sprawia, że osoby te czują się niekomfortowo w sytuacjach, gdy inni widzą ich paznokcie.

Czytaj dalej ➤