Twoje Dłonie

Wszystko o Dłoniach, Palcach i Paznokciach

Przedłużanie Paznokci – Pytania i Odpowiedzi

2017-07-08
Przedłużanie Paznokci – Pytania i Odpowiedzi

Poniżej przedstawiam najpopularniejsze pytania, które są zadawane przez moje klientki oraz rzeczowe odpowiedzi na nie. Zobacz jakie są najczęstsze pytania związane z przedłużaniem paznokci i stylizacją paznokci.

Czy zakładanie paznokci żelowych boli?

Absolutnie nie powinno boleć. Zabieg powinien być dla klientki przyjemny i odprężający, bez obawy, że mogą wystąpić jakieś komplikacje. Wszystko jest zależne od stylistki paznokcia i od podejścia do klienta. Jednak w samej metodzie żelowej nie ma takiej możliwości, aby mógł wystąpić ból podczas wykonywania zabiegu przedłużania.

Jak zapobiec rozdwajaniu i łamaniu się paznokci?

Najważniejsze jest to, aby nasza dieta była bogata w takie składniki jak: białko, wapń, żelazo, cynk i krzem to pomoże w utrzymaniu pięknych, zdrowych i twardych paznokci. W drogeriach można nabyć specjalne odżywki do łamliwych paznokci. Istnieją domowe metody naprawy paznokcia, np.: korzystanie z olejku rycynowego, polega to na tym, że na paznokcie nakładamy olejek, który następnie wcieramy i czekamy aż wchłonie. Najlepiej jest go stosować przed spaniem, ponieważ wtedy może całkowicie wchłonąć w paznokieć. Metoda ta poprawia wygląd paznokcia i sprawia, że staje się on zdrowszy.

Co zrobić, aby mieć ładne i zdrowe paznokcie oraz dłonie?

Aby mieć piękne dłonie należy używać peelingów, które zmiękczają i wygładzają skórę. Następnie warto jest stosować kremy nawilżające, dzięki którym nasze dłonie nabiorą elastyczności i witalności. Aby mieć piękne paznokcie używajmy tylko zmywaczy bez acetonu, najlepiej z wyciągiem z kwiatów. Naczynia należy myć w gumowych rękawiczkach, aby chronić dłonie przed urazami. Nie należy obgryzać paznokci lub obcinać ich zbyt krótko. Ważna jest także higiena.

Czy warto przedłużyć paznokcie?

TAK! Bo każdego dnia możemy mieć piękne dłonie, które będą naszą wizytówką. Metoda, którą ja osobiście przedłużam paznokcie klientkom, jest w pełni bezpieczna dla paznokcia, ponieważ nie jest on spiłowywany a jedynie lekko matowiony. Nie powoduje to absolutnie żadnych uszkodzeń. Naturalny paznokieć posiada tylko 100 cienkich warstw, dlatego w swojej pracy staram się ich nie naruszać i nie niszczyć naturalnego paznokcia. Moim zadaniem jest to, aby utwardzić paznokieć, nadać kształt oraz ozdobić w satysfakcjonujący dla klientki sposób.

Czy pod masą paznokieć rośnie?

Tak paznokieć pod masą żelową rośnie. Mniej więcej po okresie jednego tygodnia pojawia się niewielki odrost. Paznokcie powinno się uzupełniać, około co 3-4 tygodnie gdyż tylko wtedy możemy utrzymać nasze paznokcie tak aby przez cały czas wyglądały estetycznie i ładnie. Paznokieć naturalny rośnie około 7-8mm miesięcznie. Zaletą metody żelowej jest to, że przy każdym dopełnianiu możemy zmienić kolor bądź wzorek naszych dotychczasowych paznokci, co doda im blasku i niepowtarzalności

Jak wtapiane są ozdoby w żel?

Metod wtapiania ozdób jest kilka. W zależności od grubości ozdoby można wtapiać w pierwszą drugą bądź trzecią warstwę żelu. Technik wtapiania jest niesamowicie wiele. Można dobierać kolory i łączyć ze sobą różne rodzaje produktów zdobniczych, co może przynieść naprawdę niepowtarzalny efekt. Nawet kruche i łamliwe paznokcie po przedłużeniu i dodaniu ozdób mogą nabrać zupełnie nowego i pięknego wyglądu. Wszystko to można zobaczyć w mojej galerii, gdzie prezentuję różne możliwości zdobień.

Jak dobierane są ozdoby?

Z reguły zawsze kosmetyczka stara się wcześniej ustalić z klientką to jakie kolory bądź zdobienia preferuje. Ustala się rodzaj preferowanych przez nią kolorów, a następnie wspólnie wybiera to, co by ją na prawdę zainteresowało. Zadaniem kosmetyczki jest połączenie tego w taki sposób, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Wielką zaletą metody żelowej jest to, że podczas zabiegu przedłużania i nakładania ozdób możemy kilkakrotnie zmieniać wzór, jest to możliwe tylko przed włożeniem dłoni do lampy, ponieważ potem już żel wraz z ozdobą się utwardza.

Czy konieczna jest lampa UV?

Tak lampa UV jest konieczna, żeby utwardzić żel UV. Jest to metoda światło utwardzalna.

Czy można robić paznokcie w czasie ciąży?

Tak, jak najbardziej. Metoda żelowa istnieje na rynku już wiele lat i przeprowadzone badania potwierdzają to, że żel nie działa szkodliwie na ciąże oraz rozwój dziecka. Nie ma w nim zawartych substancji, które mogłyby wywołać działania niepożądane.

Tutaj można wyłonić kolejną zaletę, jaką jest to, że przyszła mama przez cały przebieg ciąży oraz na czas przyjścia dziecka może mieć piękne i zadbane dłonie. Każda wizyta u kosmetyczki powinna być dla niej przyjemna i relaksująca, co także powinno wpłynąć na dobre samopoczucie zarówno mamy jak i dzidziusia.

Czy można przedłużać obgryzione paznokcie?

Jak najbardziej tak! Według mnie najlepszą metodą oduczenia obgryzania jest przedłużenie i utwardzenie paznokci. Osoba borykająca się z tym problemem nie będzie miała dostępu do swoich naturalnych paznokci gdyż będą one pokryte żelem. Pod utwardzoną masą obgryzione paznokcie spokojnie mogą odrosnąć. Osobiście polecam french z kamuflażem który optycznie wydłuża płytkę paznokcia i bardzo ładnie wygląda. Ponadto zakrywa wszelkie niedoskonałości i krótką powierzchnię paznokcia.