Twoje Dłonie

Wszystko o Dłoniach, Palcach i Paznokciach

Uniknij problemu z żelem do paznokci

2015-12-06
Uniknij problemu z żelem do paznokci

Jako stylistka paznokci zapewne wielokrotnie słyszałaś o problemach z żelem, bądź sama też takie, miałaś. Takich problemów jest wiele i często się z nimi spotykamy, jednak istnieją sposoby, aby problemy poszły w zapomnienie. Tak naprawdę rozwiązań jest wiele, możemy wybrać takie, które najbardziej nas interesują i czujemy że możemy temu sprostać oraz przyczynią się do tego abyśmy były zadowolone.

W pracy stylistki paznokci ważna jest nie tylko teoria ale i praktyka, ta druga wymaga czasu, oraz ,,wyćwiczenia,, ręki. Jeśli chcesz aby Twoje usługi były najwyższej jakości, to czytaj dalej, podpowiem Ci jak uniknąć ,,żelowych wpadek,, i rozwinąć swoje umiejętności…

Odchodzenie żelu od płytki paznokcia

Ważne jest, aby prawidłowo przygotować płytkę paznokcia, czyli usunąć skórki. Zabieg ten wykonuje się ruchem okrężnym wzdłuż skórek za pomocą patyczka z drzewa różanego. Zmatowiona płytka paznokcia powinna być bardzo dobrze odtłuszczona za pomocą alkoholu kosmetycznego bądź cleanera. Ten etap jest bardzo ważny, ponieważ pozostałe na płytce pyłki mogą powodować późniejsze podpowietrzanie produktu. Produkt żelowy nie powinien znajdować się blisko takich części jak: skórki i wały boczne. Ważne jest, aby zostawić niewielki odstęp przy wymienionych częściach.

Powodem problemu może być także lampa uv. Musimy się upewnić, że lampa której używamy jest przeznaczona do utwardzania żelu. Najlepiej jest używać lampy tego samego producenta, którego produkty aplikujemy. Najbardziej funkcjonalna jest lampa z czterema żarówkami po 9 vat co daje łączną sumę 36 vat, wtedy mamy pewność, że paznokcie będa porządnie utwardzone. Ważne jest, aby wymieniać żarówki co 3-6 miesięcy w zależności od zużycia. Tipsy powinny być przezroczyste wówczas promieniowanie uv lepiej przenika przez żel i utwardza całkowicie.

Łuk (apex)

Apex jest to inaczej wierzchołek, czyli najwyższy punkt przedłużonego paznokcia. Najlepiej jest widoczny z boku. To właśnie apex odpowiada za wygląd oraz wytrzymałość paznokcia dzięki niemu przy uderzeniach paznokieć nie łamie się. Bardzo ważne jest prawidłowe umieszczenie apexu. Powinien on się znajdować powyżej linii stresu, jednak z biegiem czasu przesuwa się, dlatego tak ważne jest dopełnianie.

Prawidłowe budowanie apexu - ważne jest użycie odpowiedniego pędzelka. Nakładamy mniejsze kulki które mają odpowiednią konsystencję. Większe kulki nakładamy na strefę nr 3 i delikatnie dociskamy z obu stron, tak aby środek był odpowiednio wysoki. Przy nadmiarze produktu możemy wyrównać za pomocą pilnika. Ważna jest konsystencja żelu. Im bardziej gęsty żel tym łatwiej umiejscowić apex na płytce paznokcia. Na gęstość żelu wpływa temperatura panująca w saloniku, im cieplej tym żel staje się bardziej ciekły i trudniej zbudować łuk.

Krzywa C i jej brak

Krzywa C jest to inaczej tunel, łuk, bądź naturalne wgięcie paznokcia to właśnie ona wzmacnia paznokcie przed złamaniem. Jej brak może być spowodowany niepoprawnym doborem formy bądź tipsa. Bardzo ważne jest dobranie formy, ponieważ wtedy (w przypadku paznokci akrylowych) ściskanie paznokcia w miejscu linii stresu nie jest potrzebne, bo mogłoby to uszkodzić paznokieć. Poprawne dobranie formy jest tak ważne, bo dzięki temu paznokieć ma pożądany kształt oraz zgodnie z prawem fizyki jest odporny na uszkodzenia.

Matowy paznokieć

Jedną z najczęstszych przyczyn jest zbyt cienka warstwa żelu wykończeniowego. Ważne jest, aby żel był równomiernie rozprowadzony na paznokci. Zaletą jest także to, że przy nałożeniu większej warstwy żelu osiągniemy wysoki połysk i dobrą warstwę ochronną. Kolejnym powodem dla którego paznokieć jest matowy może być utwardzanie. Ważne jest to aby sprawdzać lampę i regularnie wymieniać żarówki.

Trudności z usuwaniem żelu

Pilniki, które używamy powinny mieć odpowiednią ziarnistość. Używanie pilników o złej ziarnistości może być przyczyną, tego, że tak ciężko nam spiłować nadmiar masy. Tradycyjne żele są odporne na wszelkiego rodzaju rozpuszczalniki, dlatego muszą być spiłowywane. Usuwanie żelu powinnyśmy rozpocząć pilnikiem o ziarnistości 100/100 pozwoli nam to na ściągnięcie większej ilości żelu. Pilnik jest szorstki i bez wysiłku możemy nim opracować paznokieć. Następnie powinnyśmy użyć pilnika o ziarnistości 180/180 jest on mniej szorstki, usuwa całkowicie masę z paznokcia i nie szkodzi naturalnej płytce.

Mam nadzieję, że wymienione tutaj porady pomogą Ci w redukowaniu żelowych komplikacji lub całkowicie zapomnisz takich o problemach. Więc do dzieła:)

Główne źródło: Czasopismo Akademia Paznokcia