Twoje Dłonie

Wszystko o Dłoniach, Palcach i Paznokciach

Zdrowie dłoni

Kruche i łamliwe paznokcie – przyczyny i sposoby leczenia

Kruche i łamliwe paznokcie – przyczyny i sposoby leczenia

Zdrowe paznokcie są zwykle mocne, gładkie i mają jednolity kolor. Jeżeli zauważasz, że Twoje paznokcie stały się słabe, łamliwe, a także zmieniają swój kształt lub kolor, to może to być oznaka problemów zdrowotnych. Problemy z paznokciami mogą być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak niedobory żywieniowe, choroby przewlekłe jak cukrzyca, zaburzenia hormonalne, infekcje grzybicze czy bakteryjne, a także niedostatek niezbędnych witamin i minerałów. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo dbać o paznokcie i co robić, gdy pojawiają się problemy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym najnowszym artykule.

Czytaj dalej ➤

Sposoby na nie obgryzanie paznokci u dzieci

Sposoby na nie obgryzanie paznokci u dzieci

Wielu rodziców spotyka się z problemem, jakim jest obgryzanie paznokci u dzieci. Chociaż nawyk ten czasami sam zanika wraz z wiekiem, może okazać się, że jeżeli nie podejmiemy odpowiednich działań dziecko będzie obgryzać swoje paznokcie nawet do końca życia. Zastanów się chwilkę – Czy znasz kogoś, kto zaczął obgryzać paznokcie po wieku 20 lat? Jeżeli tak, to jest to jeden z niewielu przypadków, ponieważ osoby obgryzające paznokcie w dorosłym życiu zazwyczaj wynoszą ten nawyk z dzieciństwa. Obgryzanie nie tylko psuje wygląd dłoni Twojego dziecka, ale również niesie za sobą wiele negatywnych skutków zdrowotnych. Dlatego nie ma na co czekać – najlepiej zniszczyć obgryzanie paznokci w zalążku, kiedy jest najsłabsze.

Czytaj dalej ➤

Zimne dłonie – przyczyny, zapobieganie i leczenie

Zimne dłonie – przyczyny, zapobieganie i leczenie

Wielu ludziom uprzykrza życie na pierwszy rzut oka wcale nie przeszkadzająca w codziennym funkcjonowaniu dolegliwość, jaką są zimne dłonie. Chociaż zazwyczaj odczucie zmarzniętych rąk występuje okresowo i trwa krótko, to niektórym osobom dolegliwość ta towarzyszy przez całe życie. Myślę, że jeżeli jesteś osobą, która czasami doświadcza chłodu w rękach to powinny Cię zainteresować przyczyny tej dolegliwości.

Czytaj dalej ➤

Krzywe palce – przyczyny

Krzywe palce – przyczyny

Palce nie przekrzywiają się z dnia na dzień i chociaż niektórzy się z nimi rodzą to zazwyczaj potrzeba wielu mikrouszkodzeń, aby palec widocznie zdeformował. Króciutki artykuł o tym jakie są przyczyny skrzywień palców, w jaki sposób przebiega ten proces i co z nimi zrobić.

Czytaj dalej ➤

Ćwiczenie na zdrowe dłonie i nadgarstki

Ćwiczenie na zdrowe dłonie i nadgarstki

Nieważne czy uprawiasz jakiś angażujący dłonie sport, wykonujesz rękami fizyczną pracę czy też po prostu potrzebujesz rehabilitacji swoich mięśni nadgarstka. Mięśnie dłoni są używane podczas masy codziennych czynności a zapewnienie im odpowiedniego rozwoju może okazać się świetną inwestycją na przyszłość. Jeśli pragniesz zadbać o swoje dłonie od strony fizycznej ten artykuł może okazać się pomocny do realizacji Twojego celu…

Czytaj dalej ➤

Domowe metody naprawy paznokci i dłoni

Domowe metody naprawy paznokci i dłoni

Wstydzisz się swoich rąk? Czujesz się zaniedbana? Martwi Cię, że Twoje paznokcie wciąż się rozdwajają? Mam dla Ciebie kilka dobrych rad, które pomogą Twym dłoniom oraz paznokciom odzyskać witalność i elastyczność. W świecie współczesności istnieje wiele sposobów na poprawę wyglądu paznokcia i odżywienie go. 

Czytaj dalej ➤