Twoje Dłonie

Wszystko o Dłoniach, Palcach i Paznokciach

Zdrowie dłoni

Choroby paznokci

Choroby paznokci

Niekiedy widujemy osoby których paznokcie mają nieco inne kształty bądź wygląd niż nasze. Zastanawiamy się wtedy dlaczego tak się dzieje oraz co te problemy powoduje? Paznokcie tak jak i nasze zdrowie są narażone na działanie różnych chorób. To właśnie wygląd paznokci może nam zdradzić wiek, wykonywaną pracę oraz stan zdrowia. Ważna jest higiena oraz dbanie o nasze dłonie i paznokcie. Poniżej prezentuje najczęściej spotykane choroby oraz sposoby ich leczenia

Czytaj dalej ➤

Onycholiza – choroba paznokci

Onycholiza – choroba paznokci

Onycholiza to choroba z którą w dużej mierze spotykają się osoby pracujące w gabinetach manicure, pedicure oraz w gabinetach dermatologicznych. Choroba ta uprzykrza chorym życie, ponieważ to dłonie i paznokcie są wizytówką człowieka a nieestetyczny wygląd płytki sprawia, że osoby te czują się niekomfortowo w sytuacjach, gdy inni widzą ich paznokcie.

Czytaj dalej ➤

Zabiegi parafinowe na dłonie

Zabiegi parafinowe na dłonie

Najkrócej mówiąc parafina jest to mieszanina alkanów wydzielana z ropy naftowej, smoły i węgla brunatnego. Temperatura wrzenia parafiny wynosi 350 °C. Kolor waha się od białego do żółtego, w zależności od rafinacji. Parafina stosowana jest do wyrobu świec, past połyskowych, izolacji, ale także istnieje wiele uzdrowisk oraz salonów kosmetycznych, które oferują zabiegi parafinowe w celach naprawy dłoni.

Czytaj dalej ➤